תיקון מצת כיריים

מצת גז לא עובד מה עושים ומדוע זה קורה?

מערכת ההצתה של הגז היא זאת שיוצרת את הניצוץ שמבעיר את האש. תקלות רבות במצת הגז נגרמות בשל רטיבות וחדירת מים למערכת. עוד סיבה נפוצה לתקלות היא שימוש בחומרי ניקוי חזקים כמו מסיר שומנים, או הצטברות של לכלוך ופיח.

תקלות אחרות במערכת הגז הן תוצאה של בלאי טבעי. אם אתם מנסים להצית את הגז אך כלום לא קורה, המתינו מספר שעות, ולאחר מכן נסו בשנית. אם הפגיעה היא תוצאה של רטיבות, השעות האלה יספיקו לייבוש והגז יחזור לפעול. אם הבעיה לא נפתרה גם בחלוף השעות הללו, פנו לטכנאי גז שיאתר את מקור התקלה ויטפל בה.

 

צריכים לתקן את מצת הגז?

טכנאי גז מוסמך לשירותכם

החלפת מצת לכל דגם של כיריים

אפשרות להגעה מעכשיו לעכשיו

שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לקבלת הצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

050-830-3968

תיקון מצת כיריים

 

למה הגז הפסיק לעבוד? תקלות נפוצות של כיריים גז

ברוב המקרים, כיריים גז שלא עובדות הן תוצאה של אחת מהתקלות הבאות:

התקלה הגורם כיצד מתקנים
עוצמת להבה חלשה מהרגיל, להבה בצבע צהוב (ולא כחול) סתימה באחת הדיזות של הכיריים פתיחת הסתימה על ידי מחט מיוחדת או החלפת הדיזה
הגז לא נדלק על ידי מצת, אך נדלק עם גפרור מערכת ההצתה או נר ההצתה תקול, או שיש רטיבות בכיריים ממתינים לייבוש. אם זה לא עוזר, מחליפים את החלק התקול בכיריים
ריח חריף של גז שבוקע מן הכיריים דליפת גז עקב בלאי טבעי בצינור, התקנה לא נכונה או תקלה בחיישן הבטיחות החלפת חיישן הבטיחות או החלפה של צינור הגומי, בהתאם לתקלה
כל המבערים של הגז לא נדלקים במידה וכל ארבעת המעברים לא נדלקים, יתכן שנגמר הגז החלפת בלון גז
להבה נדלקת בלחיצה על המצת, אך נכבית בשחרור הלחיצה בדרך כלל מדובר בתקלה בחיישן הבטיחות (טרמוקפל) החלפת חיישן הבטיחות
חשבון גז מנופח דליפת גז. מדובר בסיטואציה מסוכנת. בשלב הראשון יש לסגור את ברז הגז ומפסק החשמל הזמינו טכנאי גז בהקדם. עד להגעתו, הימנעו משימוש במכשירי חשמל והדלקת אש

 

תיקון מצת גז – איך, כמה ולמה?

תקלות במצת הגז באות לידי ביטוי בשלוש דרכים עיקריות, בהתאם למקור התקלה:

1. מצת גז שלא מפסיק לעבוד: המצת ממשיך לעבוד ללא הפסקה, ומשמיע רעש מטריד? אפשרות אחת היא שכפתור ההדלקה נתקע על ידי פיסת לכלוך. נסו לבדוק אם יש לכלוך שניתן להסיר. אפשרות נוספת היא נר הדלקה תקול. במקרה כזה, טכנאי הגז יחליף את נר ההדלקה.

2. מצת גז לא עובד: התקלה ההפוכה לתקלה הראשונה, היא מצת גז שלא מגיב ולא מבעיר אש. בדרך כלל התקלה נובעת מהצטברות של לכלוך ופיח, או לאחר שימוש בחומרי ניקיון לא מתאימים. הפתרון הוא החלפה של מערכת ההצתה.

3. הלהבה נדלקת אך נכבית מיד: בדרך כלל מדובר בתקלה בחיישן הבטיחות, כתוצאה מניקוי אגרסיבי או בלאי טבעי. התיקון נעשה באמצעות החלפה של חיישן הבטיחות.

 

מתי צריך לבצע החלפת מצת כיריים ואיך מוצאים טכנאי גז מומלץ?

החלפת מצע כיריים נדרשת במקרה של תקלה במצת. כל עבודה עם גז היא מסוכנת, ולכן חשוב לוודא שטכנאי הגז שאתם מזמינים הוא טכנאי מורשה. תעודת רישיון תקנית לעיסוק בעבודות גפ"מ (גז בישול ביתי) צריכה לכלול את שם הטכנאי, מספר תעודת הזהות, תוקף הרישיון ודרגת הרישיון.

 

החלפת מערכת הצתה בכיריים על מה חשוב להקפיד כדי שהבעיה לא תשוב?

כדי שתמנעו מראש את התקלה הבאה, יש מספר נקודות שחשוב להקפיד עליהן:

√ הימנעו מניקיון של הכיריים עם מים וחומרי ניקוי חזקים. במקום זאת, השתמשו במטלית לחה.

√ אל תשאירו סירים ללא השגחה, המים עלולים לגלוש החוצה ולגרום לתקלה במערכת ההצתה.

√ נקו את הכיריים לאחר כל שימוש, כדי למנוע הצטברות של לכלוך ופיח במצת.

 

מה המחיר של תיקון מצת כיריים, מתי משתלם לתקן את המצת ומתי פחות?

אז כמה עולה תיקון מצת כיריים? מחיר התיקון מושפע ממספר גורמים, כמו סוג הדגם של הכיריים (סאוטר, בוש, אלקטה, דלונגי וכו'). תיקון כיריים עם שרשרת הצתה משוכללת, למשל, יקר יותר מתיקון של כיריים רגילות. החדשות הטובות הן שבאופן כללי המחיר לתיקון מצת כיריים אינו יקר, ועומד על מאות שקלים בודדים בלבד.

כיום ניתן לקנות כיריים חדשות במחיר דומה, כך שהתיקון משתלם בעיקר אם הכיריים שלכם איכותיות ויקרות, או במידה ויש לכם כיריים משולבות עם תנור. אצלנו בחברת אלוף הגז תוכלו להזמין טכנאי גז מקצועי ומורשה, בפריסה ארצית ובמחירים משתלמים.

 

תשובות לשאלות לתיקון או החלפת מצת לכיריים

שאלות ותשובות חשובות

icon

מצת כיריים מכונה גם מצת גז או נר הדלקה. זהו רכיב אלקטרוני שגורם לניצוץ אש שמבעיר את הגז.

icon

רוב התקלות במצת הכיריים נגרמות כתוצאה מחדירה של מים למערכת החשמלית. מומלץ להמתין מספק שעות עד לייבוש, אם הכיריים עדיין לא עובדות כנראה שיש תקלה במערכת ההצתה.

icon

נקו את הגז עם מטלית לחה בלבד. אל תאפשרו מגע של מים עם הכיריים, והימנעו משימוש בחומרי ניקיון חזקים.

icon

חפשו המלצות מלקוחות קודמים, וודאו שמדובר בטכנאי גז מוסמך ונסו לברר מראש אם מחיר העבודה כולל גם את מחיר החלקים.

להצעת מחיר חינם חייגו
או השאירו פרטים בטופס
אזורי שירות עיקריים
חדש באתר