מצת גז לא עובד

מצת גז לא עובד? זיהוי הבעיה ותיקון מקצועי

הכיריים גז הפסיקו לעבוד כי המצת לא מגיב? אל תמהרו להספיד את הכיריים הישנות כי ישנן תקלות שטכנאי גז מוסמך יכול לתקן, וזה בהחלט משתלם הרבה יותר.

תפקידו של מצת הגז בכיריים הוא חיוני, המאפשר להצית את להבת הגז ולהדליק אותו בקליק, ללא צורך בגפרורים ובשיטות מיושנות. אם כך, מהן הסיבות שמצת הגז לא עובד פתאום, איך מתקנים את התקלה וכמה זה צפוי לעלות? את כל התשובות אפשר למצוא כאן.

 

מצת גז לא מפסיק לעבוד? לא עובד בכלל?

אנחנו יודעים איך לתקן את התקלה

החלפה או תיקון של מצת הגז

זמינות גבוהה של טכנאי גז מורשה

עובדים בכל הארץ 24/7

 

לייעוץ והצעת מחיר חייגו:

050-830-3968

מצת גז לא עובד

 

מהן שלושת התקלות הנפוצות של מצת גז?

1. בעיה במערכת הצתה – תקלה במערכת ההצתה יכולה להיגרם ממספר סיבות: הפרעה במתח החשמלי בעקבות הפסקת חשמל, שימוש בחומרי ניקיון ונוזלים בצורה מוגזמת, לכלוך, פיח ועוד. ייתכן ושרשרת המצתים נפגעה, נר ההצתה תקול, הדיזות נסתמו או שקופסת המצתים לא תקינה.

2. רטיבות – עודף נוזלים שחדרו למערכת הגז (שימוש מוגזם במים ובנוזלים או שאריות של מזון שנשפך) עלול לגרום לתקלות במצת הגז, בעיקר אם כל החלקים של הכיריים לא עברו ייבוש וניגוב יסודי.

3. רעשים ותקתוקים – מקרה הפוך של מצת גז תקול זה כשהוא עובד ללא הפסקה, גם כשאינו צריך לעבוד. אם מצת הגז נתקע וגורם לרעשים בלתי פוסקים, ייתכן וזה נגרם בעקבות לכלוך.

 

למה מצת גז לא מפסיק לעבוד?

* תקלה בנר ההדלקה – נר ההדלקה אחראי על הניצוץ שמבעיר את הכיריים. במידה והוא תקול או תקוע, הוא ימשיך לעבוד ולהשמיע תקתוקים ורעשים בלי הפסקה.

* בעיה בחשמל – אם מתח החשמל השתנה או שהייתה הפסקת חשמל, זה יכול לגרום למצת הגז להמשיך לעבוד ללא הפסקה. ניתוק המכשיר וחיבורו מחדש לחשמל יכולים לסייע.

* רטיבות וחדירת נוזלים – אם ישנם נוזלים באזור ההצתה של הגז, הם יגרמו להפעלה בלתי פוסקת של מצת הגז. במקרה כזה חשוב לייבש היטב את הכיריים ואם זה לא עזר, עליכם להזמין טכנאי גז מוסמך שידע איך לפתור את הבעיה.

 

למה חשוב להזמין טכנאי גז במקרה של מצת גז תקוע?

√ החלפת מצת גז – בכיריים ישנות יש צורך בהחלפת מצת הגז התקוע, כדי למנוע תקלות נוספות ואף להימנע מדליפת גז. במקרה כזה רק טכנאי גז מקצועי ידע אם יש צורך בהחלפת המצת.

√ זיהוי נכון של מקור הבעיה – לא תמיד התקלה נובעת במקור ממצת הגז, ויכולה להיגרם מסיבה אחרת כמו תקלה ברכיב אחר. רק טכנאי גז יכול לאתר את מקור הבעיה ולתקן אותה בהתאם.

√ בטיחות – בכל הנוגע לנושאי הגז, רק טכנאי מורשה ובעל רישיון יכול לטפל בהם. כל ניסיון לטפל בזה בעצמכם עלול לגרום לתקלות חמורות ואף לסכן את חייכם.

 

המצת לא עובד? אלו הסיבות האפשריות לכך:

1. פיח – מזון ונוזלים שמגיעים אל אזור הלהבה נשרפים והופכים לפיח. ברגע שהפיח מצטבר בסביבת המצת, הוא גורם לפריקת המטען החשמלי מן המצת, ובכך מונע את פעולת הניצוץ הדרושה.

2. מים – ברגע שישנה הצטברות נוזלים או רטיבות בתוך סביבת ההצתה, המים בתור מוליכי חשמל גורמים לסגירת מעגל ומובילים לתקלות במנגנון ההצתה. כך או כך ברגע שאין חשמל בנקודה של הכיריים, המצת לא יעבוד.

3. נר ההצתה שבור – אם נר ההצתה נשבר, נשרף, נפגע או נהרס עם הזמן, זה גם יכול לגרום למצת להפסיק לעבוד, או לגרום לקצר.

 

איך מתקנים מצת גז שאינו עובד?

התקלה איך מטפלים הסיבות
מצת גז אינו עובד בכלל טכנאי הגז יאבחן את הבעיה, יבדוק האם יש צורך בהחלפת כל שרשרת ההצתה או שיש צורך בתיקון מצת כיריים. רטיבות, חדירת נוזלים, לחות, הצטברות של לכלוך, פיח, חומרי ניקוי ומסיר שומנים.
מצת גז אינו מפסיק לעבוד הטכנאי יוודא שאין לכלוך תקוע בסביבת המצת ואם כן, איך ניתן להסירו. אם מקור התקלה מגיע מנר ההדלקה, הטכנאי יחליף אותו. המצת לא מפסיק להשמיע רעשי תקתוק ולעבוד ללא הפסקה, בעקבות בעיה חשמלית וחדירת לכלוך.
מצת גז עובד לסירוגין אם התקלה אינה חולפת לאחר ניקוי וייבוש המצת, הטכנאי יחליף את המצת באחד חדש. יכול לקרות בגלל בלאי, התיישנות הכיריים, שימוש לא נכון, ניקוי מוגזם והצטברות לכלוך.

 

כמה עולה תיקון מצת גז שאינו עובד?

עבור מצת גז חדש תשלמו כ-50 ₪, אך זה אינו כולל את עבודת הטכנאי וההחלפה של המצת. המחיר הממוצע לתיקון מצת גז צפוי להשתנות בהתאם לסוג הכיריים, רמת השכלול ומורכבות העבודה. אם אתם מעוניינים לברר את כל המחירים של תיקוני גז דרכנו, כנסו למחירון הגז המעודכן שלנו כאן באתר.

בדרך כלל טווח המחירים הממוצע נע בין 200-400 ₪ לתיקון, וניתן לקבל הצעת מחיר מדויקת ושירות מקצועי ביותר מחברת אלוף הגז הפועלת בפריסה ארצית.

להצעת מחיר חינם חייגו
או השאירו פרטים בטופס
אזורי שירות עיקריים
חדש באתר