דליפת גז מהכיריים

איך נוצרת דליפת גז מהכיריים, מהן הסכנות ואיך מתקנים?

דליפת גז מהכיריים יכולה להיגרם בשל סיבות שונות. התקלה הנפוצה ביותר נובעת מניקוי לא נכון של הכיריים, שגורם לרטיבות בתוך צינור הגז. הרטיבות הופכת לאיטה לחלודה, ואז נוצרת דליפת גז.

במקרים אחרים, דליפת הגז נגרמת בגלל התקנה לא מקצועית של הכיריים, התרופפות החיבורים בין חלקי המערכת, או בלאי טבעי של הצינור. דליפת גז מהכיריים מסוכנת, ולכן חובה לטפל בה באופן מיידי.

 

מה עושים במקרה של דליפות גז מהכיריים?

מזמינים טכנאי גז מורשה דרכנו!

הגעה מידית לכל מקום בישראל

ניסיון עשיר וציוד מקצועי

אפשרות לפנות אלינו 24/7

 

לקבלת הצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

050-830-3968

דליפת גז מהכיריים

ריח של גז מהכיריים מה עושים – סדר פעולות

לגז כשלעצמו אין ריח, וגם לא צבע. הצבע נוסף במכוון בתהליך הייצור, כדי לאפשר לאנשים להבחין בדליפה אם היא קיימת. ריח של גז בבית צריך להדליק אצלכם נורה אדומה.

בכל חשש לדליפת גז יש לפעול לפי הצעדים הבאים:

1. פנו את כולם מהבית, כדי למנוע פגיעות בעקבות שאיפת גז.

2. פתחו את כל הדלתות והחלונות כדי לאוורר את הבית.

3. התקשרו לחברת הגז, הם ישלחו צוות לאיתור הדליפה. במקביל, התקשרו לטכנאי גז מוסמך כדי לתקן את התקלה.

4. הימנעו מהדלקת אש ומכשירים חשמליים בתוך הדירה – זה עלול לגרום לפיצוץ!

 

איך מזהים דליפת גז מהכיריים – הכירו את הסימנים המחשידים

איתור הדליפה מתחיל בזיהוי הסימנים המחשידים.

הסימנים הבאים עלולים להעיד על דליפת גז:

√ ריח רע: ריח של גז בבית הוא הסימן מספר אחת לדליפת גז. אם הריח ממשיך גם כשהגז מכובה, כבר אין מקום לספק, וחשוב להתקשר במהירות לטכנאי גז מורשה.

√ צבע הלהבה: להבת הגז אמורה להיות כחולה. אם הלהבה צהובה או אדומה, זה עלול להעיד על דליפת גז, או על תקלה אחרת בכיריים.

√ חשבון גז מנופח: השוו את חשבון הגז האחרון לחשבונות הקודמים. אם יש עלייה משמעותית, יתכן שיש דליפה.

√ רעשים שבוקעים מהכיריים: אם אתם שומעים רעשי חריקה או שריקה מהכיריים, יתכן שאחד מהחיבורים התרופף, מה שעלול לגרום לדליפת גז. חשוב לציין שגם אם אין רעש כזה, זה לא שולל את האפשרות שיש דליפת גז בכל-זאת.

ישנם מכשירים מיוחדים המיועדים לעזור לבצע איתור דליפה של גז מהכיריים, בהם טכנאי הגז יכול להשתמש. יש גם גלאי עשן ביתיים, שמתריעים במקרה של דליפה ומנתקים באופן אוטומטי את צנרת הגז.

 

איך לתקן דליפת גז מהכיריים ומהן התקלות הנפוצות?

כדי לטפל בדליפת הגז, צריך לטפל בכשל שגרם לה. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לדליפת גז מהכיריים הן בלאי של צינור הגומי. במקרה כזה מדובר בתיקון פשוט וזול של החלפת הצינור. תקלה נפוצה נוספת היא סתימה של הדיזות עקב הצטברות של לכלוך. במקרה כזה, הטכנאי יכול לנסות לפתוח את הסתימה עם מחט מיוחדת. לא תמיד זה עובד, ובמקרים רבים עדיף פשוט להחליף את הדיזות הישנות. תקלה בחיישן הבטיחות עלולה גם היא לגרום לדליפת גז שמסכנת את חייכם, ובמקרה כזה צריך להתקין חיישן חדש. אם הנזילה החלה בגלל התרופפות של החלקים, צריך לחזק אותם, ואם אין ברירה להחליף אותם בחלקים חדשים.

 

כמה עולה לאתר ולתקן את הדליפות? מחיר תיקון דליפה של גז מהכיריים

ביקור של טכנאי ובדיקות לאיתור הדליפה עולים בין 250-350 ₪ בממוצע. על כך יש להוסיף את מחיר התיקון, בהתאם לתקלה. החלפה של צינור הגומי זה התיקון הפשוט והזול ביותר. גם פתיחה של כיריים סתומות היא לא יקרה. אם יש צורך בהחלפה של חיישן הבטיחות או חלקים אחרים, כנראה שהמחיר הסופי יהיה יקר יותר, אך לא בהרבה. באתר אלוף הגז אתם יכולים להשוות בין טכנאי גז מורשים, ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר.

להצעת מחיר חינם חייגו
או השאירו פרטים בטופס
אזורי שירות עיקריים
חדש באתר